Project Description

Kinna

Akcja „SERCE DLA KINNI” miała swój początek wraz z rozpoczynającym się okresem Wielkiego Postu, w czasie którego Kościół obok postu i modlitwy zachęca nas szczególnie do jałmużny, jako formy miłosierdzia. Zwróciliśmy się do naszych Uczniów z prośbą o włączenie się w tą inicjatywę, która polegała na rezygnowaniu z przyjemności w okresie Wielkiego Postu takich jak: słodycze, napoje, przekąski, doładowania do gier, doładowania do telefonu, nowe gry komputerowe, fast-foody, zabawki, i wrzucania zaoszczędzonej kwoty do skarbonek znajdujących się w każdej klasie.

Celem zbiórki był zakup kukurydzy dla dzieci z Katolickiej Szkoły w Kinna. Posiłki w takiej szkole wydawane są trzy razy dziennie i przez 365 dni w roku dzieci jedzą tylko kukurydzę i fasolę. Właśnie te jedyne i niezróżnicowane posiłki zapewniają uczniom przeżycie.

Przez wprowadzone obostrzenia i zawieszenie zajęć cała zbiórka trwała zaledwie 7 dni. Jednak wspólnymi siłami, rezygnując z mniejszych i większych przyjemności, udało się nam zebrać 1753 zł. Jest to kwota przewyższająca nasze najśmielsze oczekiwania.

Za tak ogromny dar Serdecznie Dziękujemy Naszym Drogim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia naszej akcji.

Zebrane pieniądze trafiły już do naszej partnerskiej szkoły w Kinna, za które zakupiono 1,5 tony żywności dla dzieci.

0
Rok rozpoczęcia
Wesprzyj

Galeria zdjęć

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent ac nibh vestibulum, laoreet ipsum quis, vestibulum nisi. Curabitur non mi et turpis pharetra vulputate. Ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent ac nibh vestibulum, laoreet ipsum quis, vestibulum nisi.Curabitur non mi et turpis pharetra vulputate. Cras consequat, risus nec commodo vehicula, nisi est laoreet leo, ac convallis nisi nibh id velit.

ZMIEŃ ŚWIAT – DZIŚ!

Pomóż nam dać Dzieciom Afryki szansę na naukę i lepszą przyszłość. Razem uczynimy różnicę!

WOLONTARIAT
WSPARCIE