Project Description

Madagaskar

Udało się!!!

W pół roku. Ponad trzysta osób, które wsparły to ogromne przedsięwzięcie finansowo i modlitewnie. 108% – 59 661 zł.
Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Ojca Pio w Zamościu oraz Parafia Świętego Brata Alberta w Zamościu ma zaszczyt ogłosić, że nasze wspólne dzieło jest gotowe.
ZBUDUJ Z NAMI SZKOŁĘ NA MADAGASKARZE połączyło wiele pokoleń tutaj w Polsce, ale i na Madagaskarze. Ten żywy pomnik historii, który wspólnymi siłami, dzięki Waszej otwartości serc i Waszym wpłatom, udało nam się wybudować – właśnie został otwarty. Domek nauczyciela, studnia i najpiękniejsza szkoła na Madagaskarze w 100% służy już okolicznej ludności.
10 grudnia, w pierwszej Mszy Świętej wzięło udział osób. Ogromna radość. Mieszkańcy Ambato i okolicznych wiosek przybyli z potrzeby serca i pierwszy raz w swoim życiu uczestniczyli w Eucharystii. Po Mszy Świętej ludzie prosili o błogosławieństwo i poświęcenie wioski. Jesteśmy świadkami niesienia Jezusa Chrystusa do serc, które Go jeszcze nie znają.
W grudniu 2020 roku, do nowo wybudowanego domku wprowadził się nauczyciel, który już następnego dnia rozpoczął swoją pracę, a ponad 100 dzieci rozpoczęło pierwszy w swoim życiu rok szkolny.
Swoje serdeczne podziękowania i ogromną wdzięczność kierujemy do o. Marka Ochlaka. Bez niego również nie powstałaby ta cudowna inicjatywa. o.Marek od samego początku koordynuje wszystkim, co związane jest z projektem tam na miejscu. Nieustannie towarzyszy, troszczy się i służy pomocą wszystkim osobom zamieszkującym okoliczne tereny.
Dziękujemy!!! Dziękujemy z CAŁEGO SERCA Wam Wszystkim.
To co się dzieje, przewyższa od początku nasze najśmielsze oczekiwania. Wierzyliśmy, że z Bożą pomocą uda się wybudować kiedyś szkołę. Nie spodziewaliśmy się jednak, że w pół roku od ogłoszenia projektu i rozpoczęcia zrzutki będziemy mogli poinformować Was, że wszystko zostało ukończone, że dzieci chodzą do szkoły, sprawowana jest Masza Święta, studnia każdego dnia służy okolicznej ludności, a domek nauczyciela ma sympatycznego lokatora.
Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że możemy razem z Wami uczestniczyć w tym pięknym dziele. Przy naszym wspólnym zaangażowaniu udaje nam się zmieniać jakość życia mieszkańców Ambato, a najmłodszym dawać możliwość zdobycia wykształcenia. Cieszymy się, że tak wiele dzieci i młodzieży chce chodzić do szkoły, że chcą zmieniać swoje życie, zmieniać swoją przyszłość, spełniać swoje marzenia.
0
Rok rozpoczęcia
Wesprzyj

Galeria zdjęć

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent ac nibh vestibulum, laoreet ipsum quis, vestibulum nisi. Curabitur non mi et turpis pharetra vulputate. Ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent ac nibh vestibulum, laoreet ipsum quis, vestibulum nisi.Curabitur non mi et turpis pharetra vulputate. Cras consequat, risus nec commodo vehicula, nisi est laoreet leo, ac convallis nisi nibh id velit.

ZMIEŃ ŚWIAT – DZIŚ!

Pomóż nam dać Dzieciom Afryki szansę na naukę i lepszą przyszłość. Razem uczynimy różnicę!

WOLONTARIAT
WSPARCIE