Project Description

Madagaskar

Udało się!!!

W pół roku. Ponad trzysta osób, które wsparły to ogromne przedsięwzięcie finansowo i modlitewnie. 108% – 59 661 zł.
Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Ojca Pio w Zamościu oraz Parafia Świętego Brata Alberta w Zamościu ma zaszczyt ogłosić, że nasze wspólne dzieło jest gotowe.
ZBUDUJ Z NAMI SZKOŁĘ NA MADAGASKARZE połączyło wiele pokoleń tutaj w Polsce, ale i na Madagaskarze. Ten żywy pomnik historii, który wspólnymi siłami, dzięki Waszej otwartości serc i Waszym wpłatom, udało nam się wybudować – właśnie został otwarty. Domek nauczyciela, studnia i najpiękniejsza szkoła na Madagaskarze w 100% służy już okolicznej ludności.
10 grudnia, w pierwszej Mszy Świętej wzięło udział osób. Ogromna radość. Mieszkańcy Ambato i okolicznych wiosek przybyli z potrzeby serca i pierwszy raz w swoim życiu uczestniczyli w Eucharystii. Po Mszy Świętej ludzie prosili o błogosławieństwo i poświęcenie wioski. Jesteśmy świadkami niesienia Jezusa Chrystusa do serc, które Go jeszcze nie znają.
W grudniu 2020 roku, do nowo wybudowanego domku wprowadził się nauczyciel, który już następnego dnia rozpoczął swoją pracę, a ponad 100 dzieci rozpoczęło pierwszy w swoim życiu rok szkolny.
Swoje serdeczne podziękowania i ogromną wdzięczność kierujemy do o. Marka Ochlaka. Bez niego również nie powstałaby ta cudowna inicjatywa. o.Marek od samego początku koordynuje wszystkim, co związane jest z projektem tam na miejscu. Nieustannie towarzyszy, troszczy się i służy pomocą wszystkim osobom zamieszkującym okoliczne tereny.
Dziękujemy!!! Dziękujemy z CAŁEGO SERCA Wam Wszystkim.
To co się dzieje, przewyższa od początku nasze najśmielsze oczekiwania. Wierzyliśmy, że z Bożą pomocą uda się wybudować kiedyś szkołę. Nie spodziewaliśmy się jednak, że w pół roku od ogłoszenia projektu i rozpoczęcia zrzutki będziemy mogli poinformować Was, że wszystko zostało ukończone, że dzieci chodzą do szkoły, sprawowana jest Masza Święta, studnia każdego dnia służy okolicznej ludności, a domek nauczyciela ma sympatycznego lokatora.
Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że możemy razem z Wami uczestniczyć w tym pięknym dziele. Przy naszym wspólnym zaangażowaniu udaje nam się zmieniać jakość życia mieszkańców Ambato, a najmłodszym dawać możliwość zdobycia wykształcenia. Cieszymy się, że tak wiele dzieci i młodzieży chce chodzić do szkoły, że chcą zmieniać swoje życie, zmieniać swoją przyszłość, spełniać swoje marzenia.
0
Rok rozpoczęcia
Wesprzyj

Galeria zdjęć

ZMIEŃ ŚWIAT – DZIŚ!

Pomóż nam dać Dzieciom Afryki szansę na naukę i lepszą przyszłość. Razem uczynimy różnicę!

WOLONTARIAT
WSPARCIE